رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر:

تصادف اتوبوس با تریلر حامل کپسول گاز در عراق، علت اصلی آتشسوزی بود

تصادف اتوبوس با تریلر حامل کپسول گاز در عراق، علت اصلی آتشسوزی بود

به گزارش آزمایشگاه رادین، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر ضمن اشاره به سانحه آتشسوزی جاده کوت مهران اظهار داشت: علت اصلی حادثه هنوز به صورت رسمی اعلام نشده اما بر اثر تصادف یک اتوبوس با تریلر حامل کپسول گاز این اتفاق رخ داده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهدی ولی پور در یک برنامه تلویزیونی در رابطه با حادثه روز گذشته ۲۰ شهریور در عراق که منجر به کشته شدن ۱۱ نفر شد، اضافه کرد: در سانحه آتشسوزی جاده کوت مهران، ۱۱ نفر جان خویش را از دست دادند اما به علت سوختگی هویت آنها معلوم نیست و نمی توان گفت دقیقاً چه کسانی هستند. با این وجود، برپایه شواهد به نظر می آید که از هم وطنان ما باشند.
وی خاطرنشان کرد: بر اثر این سانحه ۱۱ نفر جان خویش را از دست دادند و این تصادف ۳۰ مصدوم هم داشته است که به بیمارستان منتقل شده اند.
تا به امروز بیشتر از ۸۰ هزار نفر زیر پوشش خدمات درمانی هلال احمر قرار گرفتند. از این تعداد، ۳۰ هزار نفر مصدوم و بیمار سرپایی بودند که ۱۷ هزار نفر از آنان افراد گرمازده در چهار روز اخیر در مرزها بودند. علاوه براین، در مرزهای خروجی خدمات درمانی دیگری مانند تب سنجی، گرفتن فشار و قند خون عرضه شد.
ولی پور از افزایش ۳۰۰ درصدی ظرفیت هلال احمر نسبت به سال ۹۸ اطلاع داد و اظهار داشت: نسبت به سال ۱۳۹۸ که آخرین سال رسمی برگزاری مراسم اربعین بدین شکل بود، ظرفیت های خویش را ۳۰۰ درصد افزایش دادیم.
وی افزود: ۱۱۶ پست موقت را در مسیرهای خروجی و بخصوص در مرزهای مهران، خسروی، شلمچه و چزابه قرار دادیم و در طول روز در مجموع چهار هزار و۶۰۰ نفر خدمات امداد و نجات را در داخل کشور برعهده دارند همینطور ۲۰۲ نفر هم در کشور عراق مستقر هستند که باید به این تعداد، ۱۷۰۰ نفر از پرستاران، پزشکان و کادر درمانی که در بیمارستان های عراق مستقر هستند را اضافه کنیم؛ ازاین رو نزدیک به ۲ هزار نفر در کشور عراق به عرضه خدمات درمانی می پردازند.
ولی پور تصریح کرد: جلسات هماهنگی برای برگزاری مراسم اربعین سال جاری، پیش از شروع سال ۱۴۰۱ و با تشکیل ستاد اربعین برگزار گردید. برپایه برنامه ریزی ها باید از ۱۵ شهریور خدمات خویش را آغاز می کردیم اما با عنایت به این که زائرین از آغاز شهریور سفر خود به عتبات را شروع کرده بودند، ما هم زودتر آغاز کردیم و از ۱۰ شهریور هلال احمر به صورت رسمی کارش را در مرزها و در داخل عراق شروع کرد.

1401/06/26
10:40:31
5.0 / 5
454
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین