مدیركل دفتر طب ایرانی و مكمل وزارت بهداشت اعلام كرد

گزارش های گوناگون فروش اقلام بدون مجوز توسط برخی عطاری ها

گزارش های گوناگون فروش اقلام بدون مجوز توسط برخی عطاری ها

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اعلان اینکه در دولت سیزدهم نگاه ویژه ای به توسعه و استفاده دقیق از ظرفیت های طب ایرانی وجود دارد؛ اظهار داشت: طب ایرانی می تواند دریچه ای برای پیشرفت در زمینه سیستم سلامت باشد و در صورت توسعه منطقی به عنوان فضایی در راستای رونق اقتصادی و اشتغال مدنظر قرار گیرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر نفیسه حسینی یکتا، مطالبه بیش از پیش مردم و کافی نبودن متخصصان و مراکز مورد تایید را دلیل باز شدن فضا برای افراد غیرمتخصص و ارائه خدمات طب سنتی خارج از چارچوب علمی و قانونی دانست و اضافه کرد: یکی از چالش های جدی ما این است که با آنکه فعالیت عطاری ها بطور مستقیم با سلامت مردم مرتبط می باشد اما مجوز فعالیت شان را وزارتخانه دیگری صادر می کند.
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت اشاره کرد: فعالیت عطاری ها در زمینه سلامت است و باید ارتباط مستقیم تر و تنگاتنگ تری با متولی سلامت در کشور داشته باشند و با آنکه در این صنف، عطاران خوش نام و باتجربه ای داریم که عالمانه مشغول به کار در محدوده قانونی هستند ولی متاسفانه در موارد گوناگون دخالت در امر درمان و فروش اقلام بدون مجوز از آنها گزارش می شود که برای سلامت جامعه پرمخاطره است.
حسینی یکتا با اشاره به فعالیت ۸ دانشکده طب ایرانی در کشور، اظهار داشت: بیش از ۴۰۰ نفر در رشته طب ایرانی فارغ التحصیل طب شده اند و حدود ۴۰۰ دانشجو نیز درحال تحصیل هستند و هم اکنون از نظر علمی در رتبه چهارم تولید علم طب سنتی در دنیا قرار داریم.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم نگاه ویژه ای به توسعه و استفاده دقیق از ظرفیت های طب ایرانی شده است، بطوریکه در سند تحولی دولت مردمی، بندهای مختلفی درباب بهره گیری از این ظرفیت وجود دارد، اظهار داشت: طب ایرانی می تواند دریچه ای برای پیشرفت در زمینه سیستم سلامت باشد و در صورت توسعه منطقی، به عنوان فضایی در راستای رونق اقتصادی و اشتغال مد نظر قرار گیرد.
حسینی یکتا، اصلاح سبک زندگی را رسالت اصلی طب ایرانی دانست و بیان کرد: تا اختتام امسال ۱۴ دانشگاه در سطح شبکه بهداشت، آموزش سبک زندگی را در برنامه های خود خواهند داشت.
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل در آخر اظهار داشت: فقط ویزیت متخصصین طب سنتی تحت پوشش بیمه است و درحال پیگیری تحت پوشش بیمه قرار دادن شش خدمت دیگر در این عرصه هستیم.
منبع:

1401/07/25
22:47:49
5.0 / 5
607
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمه , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین