رضایتمندی ۹۱ درصد داوطلبان كنكور ارشد از رعایت اصول بهداشتی

رضایتمندی ۹۱ درصد داوطلبان كنكور ارشد از رعایت اصول بهداشتی

به گزارش آزمایشگاه رادین معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: از 83 هزار داوطلب آزمون كارشناسی ارشد(در روز اول كنكور) كه به پرسش نامه ها پاسخ دادند، 91 درصد عنوان كرده اند كه الزامات و اصول بهداشتی در مراحل آزمون رعایت شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رییسی اضافه کرد: برمبنای آخرین گزارش های امروز و بررسی های انجام شده، از ۲۲۵ هزار داوطلبی که آزمون کارشناسی ارشد داشته و برای آنها پرسش نامه ارسال شده، ۸۳ هزار نفر به سه سوال پاسخ دادند.
وی ادامه داد: سوال اول این بود که آیا الزامات پروتکل های بهداشتی رعایت شده، دوم این که آیا فاصله گذاری ها رعایت شده و سوم این که آیا عوامل اجرایی ملزم به رعایت پروتکل ها بودند.
رییسی اشاره کرد: پاسخ این ۸۳ هزار نفر به این صورت بود که ۹۱ درصد گفتند که الزامات و اصول بهداشتی در مراحل آزمون رعایت شده، ۸۷.۵ درصد درباره فاصله گذاری جواب دادند که بسیار عالی رعایت شده و ۹۰.۳ درصد درباره این که مجریان اقدامات لازم را برای رعایت پروتکل ها انجام داده اند نیز جواب مثبت داده و این بسیار خوشحال کننده است.


سه عامل افزایش شیوع ویروس کرونا در کشور

معاون وزیر بهداشت درباره عوامل شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار نمود: سه عامل اصلی در کشور موجب بروز مشکلاتی شده است. اول شرکت در مراسم عروسی و مهمانی ها، دوم عزاداری ها و سوم مسافرت ها است که بیش از ۸۴ درصد عوامل انتقال ویروس کرونا به خاطر این سه عامل است.

لطفا مهمانی نروید
وی شب گذشته در گفتگوی ویژه شبکه دو سیما اظهار داشت: روزانه ده ها نفر از هموطنان ما جان خودرا از دست می دهند و پرستاران و پزشکان جان خودرا از دست می دهند. به خاطر لذت بردن از چند ساعت مهمانی این کار را نکنید و به مهمانی نروید.
به گزارش وبدا، معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: ثابت شده که مسافرت ها در میزان مبتلاشدن و بستری در آی سی یو و مرگ و میر به سبب کرونا موثر است.
منبع:

1399/05/17
13:25:07
5.0 / 5
2299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین