افزایش شیوع اوتیسم

افزایش شیوع اوتیسم

به گزارش آزمایشگاه رادین، خراسان رضوی مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری آمریکا اظهار نمود که یک کودک از هر ۳۶ کودک در این کشور، به اختلال اوتیسم مبتلا هست.


به نقل از ویفروم، در ایالات متحده طی۲۰ سال قبل از هر ۱۵۰ کودک، یک نفر مبتلا به اوتیسم بوده است که بعضی از عوامل موثر در افزایش آمار، آگاهی و غربالگری بهتر برای اوتیسم، تغییر در معیارهای تشخیصی و عوامل محیطی یا ژنتیکی است.
اختلالات طیف اوتیسم بسیار متنوع هستند و پیشرفت های بسیاری در افزایش آگاهی و پذیرش اوتیسم در سالهای اخیر صورت گرفته است.
طبق گزارش مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری ها، شیوع اوتیسم در میان کودکان ایالات متحده در سالهای اخیر به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.
در حالیکه ۶.۷ کودک از هر ۱۰۰۰ کودک در سال ۲۰۰۰، مبتلا به اختلال طیف اوتیسم تشخیص داده شد و این تعداد به ۲۷.۶ در هر ۱۰۰۰ کودک تا سال ۲۰۲۰ افزایش پیدا کرده و علل این افزایش به صورت کامل شناخته نشده و احیانا پیچیده است.
افزایش تعداد کودکان مبتلا به اوتیسم، اهمیت شناسایی و مداخله زودهنگام جهت کمک به کودکان مبتلا به این اختلال را برای رسیدن به نتایج بهتر برجسته خواهد نمود.
سازمان بهداشت جهانی اعلام نمود که اختلالات طیف اوتیسم با درجاتی از مشکل در تعامل اجتماعی و ارتباطات مشخص می شود و الگوهای غیر معمول فعالیت ها و رفتارها هم در این افراد اهمیت دارد.1402/01/24
17:23:08
5.0 / 5
464
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , ژنتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین