در نشست مشترك وزرای دادگستری و بهداشت تصویب شد

تشکیل کارگروه مشترک پیگیری تخلفات برخی ارائه دهندگان خدمات سلامت

تشکیل کارگروه مشترک پیگیری تخلفات برخی ارائه دهندگان خدمات سلامت

به گزارش آزمایشگاه رادین، در نشست قرارگاه مرکزی نظارت بر سلامت که با حضور وزرای دادگستری و بهداشت برگزار شد، مقرر گردید کارگروهی مشترک برای پیگیری تخلفات برخی مراکز درمانی و عرضه دهندگان خدمات سلامت تشکیل گردد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از وزارت دادگستری، قبل از ظهر امروز - سه شنبه 5 اردیبهشت ماه - نشست قرارگاه مرکزی نظارت بر سلامت با هدف هماهنگی وزارت دادگستری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای همکاری در زمینه نظارت، پیگیری و برخورد با برخی ارائه دهندگان خدمات سلامت همچون شماری از بیمارستان های خصوصی و مطب های فاقد قرارداد با بیمه های پایه و دیگر متخلفان حوزه پزشکی به میزبانی وزارت دادگستری با حضور نماینده سازمان نظام پزشکی انجام شد.
امین حسین رحیمی وزیر دادگستری در این جلسه با تأکید بر تقویت اراده و عزم طرفین برای نظارت و پیگیری تخلفات حوزه بهداشت و درمان کشور اظهار داشت: ارائه خدمات درمانی همچون حوزه هایی است که توسط دولت تعرفه مشخص و معینی برای آن تعیین می شود و این مساله برای پایش حوزه خدمات سلامت نقطه قوت شمرده می شود.
رحیمی با اشاره به این که جامعه پزشکی، جامعه ای بزرگ و قابل احترام با خدماتی باارزش و حیاتیست گفت: بخش کوچکی از این جامعه گرفتار تخلف و تخطی از قانون می شوند که می بایست با رعایت مصالح جامعه و حفظ کرامت و شأن خانواده بزرگ سلامت و لزوم صیانت از اعتماد عمومی به این صنف گرانقدر نسبت به پیشگیری و مواجهه با معدود تخلفات انجام شده اقدام نمود.
دکتر عین الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه گفت: سازوکارهای انضباطی فعلی برای بازدارندگی لازم و برخورد با تخلفات حوزه سلامت نیاز به بازتعریف و به روز رسانی دارند و لازم است با هم افزایی و همکاری طرفین، راهکارهای مناسبی دراین زمینه شناسایی و اجرا شود.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با ذکر این نکته که در خیلی از کشورها نوع برخورد با متخلفان حوزه سلامت متناسب و بازدارنده است اظهار داشت: لازم است برای حفظ و تقویت اعتماد عمومی به جامعه پزشکی و برخورد جدی با متخلفان این حوزه، ابتدا بدنبال متخلفان دارای تخلفات گوناگون و مکرر و همچنین تخلفات شدید رفت و با آنها برخورد قانونی و متناسب کرد.
در ابتدای این جلسه، معاونین و مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی ضمن ارائه گزارشی از وضع موجود و مسایل و مشکلات حوزه نظارت بر درمان، راه حل ها و برنامه های خودرا برای تقویت نظارت و برخورد با تخلفات درمانی و دارویی کشور در راستای ارتقای اعتماد عمومی و رضایت مردم ارائه کردند.1402/02/06
12:23:15
5.0 / 5
376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین