تحویل ۱۵ هزار تخت بیمارستانی از جانب دولت

تحویل ۱۵ هزار تخت بیمارستانی از جانب دولت

آزمایشگاه رادین: معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از افتتاح پروژه بیمارستان غدیر همزمان با عید غدیر خم خبرداد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر بهروز رحیمی در جریان بازدید از پروژه در حال افتتاح بیمارستان غدیر تهران که به همراه مدیران ارشد وزارت بهداشت و هم رئیس و تعدادی از مسؤلان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شد، ضمن اشاره به افتتاح پروژه کلان بیمارستان ۸۲۱ تختخوابی غدیر تهران همزمان با عید سعید غدیر و با حضور رئیس جمهور، اظهار نمود: افتتاح این پروژه مهم و عظیم بیمارستانی، سرمایه اجتماعی بسیار بزرگی برای نظام سلامت است.
وی ایجاد چنین پروژه ای را در این برهه زمانی در این منطقه از شهر تهران اقدامی بسیار بزرگ عنوان نمود و اضافه کرد: این پروژه ملی از ارزش و شان بسیار بالایی برخوردار می باشد و روز عید غدیرخم با حضور ریاست جمهوری اسلامی ایران به صورت رسمی افتتاح می گردد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در بازدید از این بیمارستان، زیرساخت های بهداشتی و درمانی ایران را سرآمد کشورهای منطقه دانست و ضمن اشاره به اقدامات مناسبی که در زمینه بیمارستان سازی در سطح کشور انجام شده است، اظهار داشت: کارگاه بزرگی از سازندگی در نظام سلامت در حال فعالیت است و هم اکنون ۵۱ هزار تخت بیمارستانی و بیشتر از ۴۰۰۰ پروژه بهداشتی در سرتاسر کشور درحال ساخت است که این مورد از لحاظ شاخصهای جمعیتی و جغرافیایی در میان کشورهای منطقه سرآمد است.
تحویل ۱۵ هزار تخت بیمارستانی در دولت سیزدهم رحیمی، از تحویل ۱۵ هزار تخت بیمارستانی در دولت سیزدهم اطلاع داد و اظهار داشت: در حال حاضر نزدیک به ۱۰ هزار تخت بیمارستانی در استان تهران در حال تکمیل است.
وی ضمن اشاره به رضایتمندی مقام معظم رهبری در فرمایشات شروع سال ۱۴۰۲ در جوار حرم مطهر رضوی از عملکرد حوزه سلامت بخصوص در قسمت بیمارستان سازی، خاطرنشان کرد: اولویت وزارت بهداشت تکمیل پروژه های نیمه تمام است که در این راه، پروژه های بیمارستانی گوناگونی پارسال به بهره برداری رسیده و این مورد امسال هم ادامه می یابد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت همینطور ضمن اشاره به بیشتر از ۲۵۰ پروژه آموزشی و بیشتر از ۳۰ هزار تخت خوابگاهی در دست ساخت، تاکیدکرد: دولت مردمی سیزدهم توجه ویژه ای به پروژه های نظام سلامت دارد که انعکاس این اقدامات بعنوان نمونه های موفق در کشور ضروریست.
بنا بر اعلام وبدا، بیمارستان غدیر که جنب بیمارستان شهدای تجریش راه اندازی شده، دارای ۱۳ طبقه و ۸۲۱ تخت بیمارستانی است و بزودی با حضور رئیس جمهور به بهره برداری خواهد می رسد. بیمارستان های شهدای تجریش و غدیر در مجموع با ۱۲۰۰ تخت بیمارستانی، خدمت رسانی خواهند کرد.
منبع:

1402/04/13
09:32:48
5.0 / 5
480
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین