افزایش تعداد بیماران کرونایی در این استان

افزایش تعداد بیماران کرونایی در این استان

به گزارش آزمایشگاه رادین، ایرنا نوشت: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار داشت: تعداد بیماران سرپایی مبتلا به کرونا در این استان در یک هفته اخیر بالا رفته است.پژمان عقدک اضافه کرد: نسبت آزمایش های مثبت روزانه کرونا در اصفهان نیز در مقایسه با یک ماه گذشته بالا رفته اما تعداد بیماران کرونائی بستری در بیمارستان ها و بخش های مراقبت های ویژه (ICU) تفاوتی نکرده و ثابت مانده است.

وی با اعلان اینکه موارد کرونا در اصفهان در زمان حاضر از زیر مجموعه اومیکرون است، گفت: هنوز مواردی از سویه های جدید کرونا مانند " پیرولا " در کشور و اصفهان شناسایی نشده است.

عقدک درباره ی آخرین آمار کرونا در استان اصفهان اظهار داشت: آمار بیماران دارای علایم کرونا بستری در بیمارستان ها کمتر از ۱۰ نفر و بستری در بخش مراقبت های ویژه(ICU) در یک هفته اخیر، یک یا صفر بوده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اشاره کرد: باتوجه به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها از ۲ هفته آتی و همین طور احتمال مبتلاشدن به بیماری آنفلوآنزا در فصل پاییز لازم است که سفارش های مربوط به بیماریهای تنفسی به خوبی رعایت شود.

وی اشاره کرد: به گروههای لطمه پذیر شامل کودکان کمتر از پنج سال، سالمندان بالای ۶۵ سال، مادران باردار، افراد دارای بیماریهای زمینه ای و سیستم ایمنی ضعیف سفارش می شود که از اکنون برای تزریق واکسن آنفلوآنزا اقدام نمایند.

عقدک بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا را اواخر تابستان و اوائل پاییز دانست و اضافه کرد: در زمان حاضر انواع واکسن های داخلی و خارجی آنفلوآنزا در داروخانه ها موجود است.

وی همین طور با اعلان اینکه تا حالا گزارشی از همه گیری بیماری خاصی در میان زائرانی که از عراق برگشته اند، نداشتیم، افزود: مورد مثبتی از مبتلاشدن به وبا نیز نداشته ایم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مردم سفارش کرد که باتوجه به تغییر فصل و همین طور افزایش ترددها و مسافرت ها در آخر شهریور، نکات بهداشتی مانند شست و شوی دست ها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تهویه فضاهای سربسته را جدی بگیرند و اگر دارای علایم بیماریهای تنفسی هستند از حضور در جمع پرهیز کنند.

۲۳۳۲۳۶منبع:

1402/06/21
20:16:01
5.0 / 5
266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان آزمایشگاه رادین
آزمایشگاه رادین