زندگی در کدام کشور برای سیگاری ها به صرفه تر است؟

زندگی در کدام کشور برای سیگاری ها به صرفه تر است؟

آزمایشگاه رادین: قیمت سیگار در کشورهای اروپایی چقدر است؟ آیا همه کشورهای اروپایی از تعرفه های مالیاتی یکسانی دررابطه با تنباکو استفاده می کنند؟ خرید سیگار در کدام کشور اروپایی به صرفه تر است؟ این سوالات شاید در وهله اول زیاد مهم به نظر نرسد اما اگر سیگاری باشید، صحبت بر سر کیفیت زندگی تان است.شاید باور این مساله مشکل باشد اما اگر روزانه ۱۰ نخ سیگار می کشید، بسته به آن که در کدام کشور اتحادیه اروپا زندگی می کنید تفاوت هزینه سیگار ماهیانه شما می تواند حدود ۱۷۸.۹۵ یورو باشد، که حدود ۸.۶ درصد درآمد متوسط ماهیانه ۲۰۶۶ یورو در اروپا است. این میزان اختلاف می تواند تاثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی شما در اتحادیه اروپا بگذارد.

جالب تر آن که برای مثال اگر در فرانسه زندگی می کنید، در سال ۲۰۲۳ برای یک پاکت سیگار باید حدود ۱۱.۵ یورو بپردازید. این یعنی هر باکس سیگار ۱۱۵ یورو قیمت دارد. حال آن که در ایتالیا همان سیگار را می توانید پاکتی ۵.۵ یورو بخرید. حتی اگر فرض بگیرید ۱۰۰ یورو هزینه رفت و برگشتتان از پاریس به تورین ایتالیا باشد، اگر هر چهارماه یکبار تنها برای خرید سیگار سری به ایتالیا بزنید در شش جعبه سیگار ۲۶۰ یورو سود کرده اید. البته پیش از این کار باید از قوانین گمرکی کشورها و میزان مجازی که هر فرد می تواند سیگار همراه خود داشته باشد باخبر شوید.

جمهوری ایرلند و فرانسه به ترتیب با متوسط ۱۳.۴۳ یورو و ۱۰.۱۹ یورو به ازای هر پاکت بالاترین نرخها و بلغارستان با ۲.۷۷ یورو به ازای هر پاکت پایین ترین قیمت سیگار در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ را داشتند.

تفاوت در قیمت سیگار اغلب نتیجه میزان متفاوت مالیات بر تنباکو در کشورهای اروپایی است. به عنوان مثال، در فنلاند که قیمت یک پاکت سیگار تقریباً بالاست، مالیات بر تنباکو بیش از ۷۰ درصد قیمت را تشکیل می دهد.

قیمت یکی از عواملی است که میزان مصرف سیگار در کشورهای مختلف به آن بستگی دارد اما بنظر می رسد همچنان عوامل دیگر، همچون فرهنگ نقش پررنگ تری در تعداد افراد سیگاری و مصرف دخانیات در جای جای جهان داشته باشند.

۲۳۳۲۳۳منبع:

1402/06/25
14:41:25
5.0 / 5
373
تگهای خبر: كیفیت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین