قرنطینه راهكار مناسبی برای بلندمدت نیست

قرنطینه راهكار مناسبی برای بلندمدت نیست

به گزارش آزمایشگاه رادین در حالیكه اقتصاد كشورهای جهان ضربه سنگینی از همه گیری ویروس كرونا دیده، دبیركل سازمان جهانی بهداشت به تازگی اعلام نموده است كه اعمال قرنطینه را بعنوان راهكاری مناسب برای طولانی مدت سفارش نمی نماید.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، ویروس کرونا در جهان تا کنون بیشتر از ۲۳ میلیون نفر را مبتلا کرده و جان بیشتر از ۸۰۰ هزار نفر را گرفته است.
کوشش برای مهار انتشار ویروس، در ابتدا خیلی از دولت ها را به سمت اعمال قرنطینه و محدودیت های رفت و آمد کشاند.
اما این امر به نوبه خود ضربه اقتصادی سختی به خیلی از کشورها وارد کرده است و کشورها هزینه های سنگینی هم برای مهار حداکثری شیوع کرونا داده اند. مجموع ضررهای اقتصادی کووید ۱۹، وضعیت اقتصادی کشورها را بحرانی کرده است.
حتی کشوری نظیر آلمان که به لحاظ سیاست های محتاطانه اقتصادی خود شهرت دارد می گوید که چرخ کشور جز با قرض کردن در سال آینده نخواهد چرخید.
ازاین رو همه کشورها به دنبال راه کارهایی برای پیشگیری از موج دوم کووید۱۹ هستند. اغلب کشورها آماده اعمال باردیگر محدودیت های ترددی و قرنطینه در موج دوم هستند.
این در شرایطی است که بر مبنای پیشبینی های سازمان جهانی بهداشت ویروس کرونا حداقل تا دو سال آینده گریبان گیر کشورهای جهان خواهد بود.
هرچند تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت جمعه گذشته در آخرین اظهارنظرهای خود خوش بین بود. به قول او گرچه امروز سهولت تردد و جهانی سازی می تواند در گسترش بیماری تأثیر داشته باشد، ولی از طرفی امکانات مبارزه با ویروس و کشف روش های درمانی هم با آنچه در دوره شیوع آنفلوآنزای اسپانیایی در سال ۱۹۱۸ میلادی رخ داد، تفاوت بسیاری دارد.
به گزارش یورونیوز، وی در سخنرانی اخیرش اعلام نمود: روش قرنطینه که برای اقتصاد کشورها مضر است راهکاری مناسب در بلند مدت نخواهد بود.
وی ادامه داد: نیازی نداریم بین زندگی و امرار معاش یا بین سلامت و اقتصاد یکی را انتخاب نماییم. این یک انتخاب اشتباه است و همه گیری یادآور آن است که سلامت و اقتصاد از هم جداشدنی نیستند.
این روزها خیلی از کشورها به علت مشکلات معیشتی و اقتصادی از قرنطینه های سراسری و سخت گیرانه فاصله گرفته و به راهکارهای دیگر همچون جدی گرفتن اجرای پروتکل های بهداشتی، اعمال محدودیت های جزئی تر و منطقه ای و هم روش ها جایگزین در سبک زندگی نظیر مبادرت به دورکاری در صورت امکان روی آورده اند.1399/06/02
14:59:22
5.0 / 5
1650
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین