كمك ۲۰ میلیارد تومانی خیرین به بیمارستان فوق تخصصی نورافشار

كمك ۲۰ میلیارد تومانی خیرین به بیمارستان فوق تخصصی نورافشار

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس جمعیت هلال احمر از خیرین سلامت (تجلی مهر) بیمارستان فوق تخصصی نورافشار كه همراهان همیشگی هلال احمر در خدمت رسانی به مردم بوده اند، تشكر و قدردانی ویژه كرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ کریم همتی روز چهارشنبه در مراسم تقدیر از خیرین سلامت بیمارستان نورافشار، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای امدادگر در دومین جنگ بزرگ قرن حاضر، اضافه کرد: پس از گذشت بیشتر از ۳۰ سال از جنگ تحمیلی، حوادث متنوع و پیاپی همچون سیل، زلزله، کرونا و نظایر آن در کشور رخ می دهد اما همچنان، امدادگران، داوطلبان و جوانان بدون هیچ منت و چشمداشتی در کنار مردم بوده و خدمت می کنند.
همتی با اشاره به اینکه هنوز افراد بسیاری زندگی شان را صرف رفع مشکلات نیازمندان می کنند، تصریح کرد: وظیفه مسؤلان، صیانت از امانتی است که خیرین و واقفان برای رضای خدا و کمک به مردم در اختیار ما قرار می دهند. ما هم با هرآنچه که در توان داریم با همراهی خیرین، به مردم و نیازمندان کمک خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: ۱۰ درصد از املاک جمعیت هلال احمر موقوفه هستند، تکلیف و وظیفه ما عمل به نیات واقفان است تا مردم و خیرین همچون گذشته به مسؤلان اعتماد داشته باشند و از سویی با عنایت به افزایش تعداد افراد نیازمند در جامعه، لازم است که امکانات و تجهیزات موجود در موقوفات را هم برای افزایش کیفیت خدمت به مردم، ارتقا دهیم.
رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: با حضور خیرین در حوزه سلامت، اتفاقات مبارکی در جهت خدمت به مردم رخ داده است و ما امیدواریم حلقه واسط خوبی بین دل های پاک خیرین و نیازمندان باشیم.
تشریح خدمات خیرین در بیمارستان نورافشار
بهمن سبحانی رئیس بیمارستان فوق تخصصی توانبخشی نورافشار هم در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع سلامت از حضور خیرین در این مراسم تقدیر و سپس خدمات خیرین در این بیمارستان را شرح داد.
وی اظهار داشت: در روزهای کرونا و در شرایطی که کشور با مشکلات و محدودیت های زیادی در زمینه امکانات و تجهیزات مربوط به عرضه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا روبرو شده، خیرین ما را تنها نگذاشته و با یاری حداکثری و از دل و جان، بیشتر از ۲۰ میلیارد تومان برای تأمین تجهیزات مورد نیاز در این بیمارستان هزینه کردند.
وی اضافه کرد: دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان، ۱۰۰ لیتری بود که با کمک خیرین سلامت و با بیان نیاز ما، ظرف یک هفته، یکی از بهترین برندهای اکسیژن ساز ۳۰۰ لیتری خریداری و در اختیار بیمارستان قرار گرفت. همینطور دستگاه سونوگرافی، دستگاه سی تی اسکن و نظایر آن با یاری خیرین تأمین شده و ما امیدواریم خیرین همچنان ما را در این راه همیاری کنند.
بیمارستان نورافشار نگینی در منطقه شمیرانات
احمد هوشنگی از اعضای مجمع خیرین سلامت هم به نمایندگی از خیرین شرکت کننده در این مراسم، با اشاره به اینکه بیمارستان نورافشار با ۳۴ هزار متر مربع، نگینی در منطقه شمیرانات است اضافه کرد: باید کمک نماییم این بیمارستان که از لحاظ تجهیزات تخصصی از برترین بیمارستان های خاورمیانه است، بتواند حرف اول را در زمینه تخصصی خود در منطقه بزند.
وی اضافه کرد: ۹۵۰ بیمارستان در کشور داریم که از این تعداد، ۷۰۰ بیمارستان دولتی، ۵۰ بیمارستان نظامی، ۷۰ بیمارستان تأمین اجتماعی، ۳۰ بیمارستان وقفی و خیریه و مابقی بیمارستان خصوصی هستند. ما تلاش می نماییم بیمارستان های وقفی با امکانات بیشتری به مردم خدمات دهی داشته باشند. هم اکنون ۲ بیمارستان نمازی و بیمارستان رضوی، شاخص ترین بیمارستان های وقفی کشور هستند. ما می خواهیم با کمک خیرین، بیمارستان نورافشار هلال احمر را هم به همین شکل ارتقا دهیم.
بهره گیری از ظرفیت خیرین برای تعالی اهداف هلال احمر
ساداتی فرماندار شمیرانات هم در این مراسم با اشاره به اینکه دکتر همتی مدیری مدبر و شایسته در هلال احمر است و همکاران ایشان در جای جای کشور منشاء خیر و اثر هستند، از خدمات خیرین سلامت در تجهیز بیمارستان فوق تخصصی نورافشار در منطقه شمیرانات تهران قدردانی نمود و اضافه کرد: از تمام ظرفیت خیرین برای تجهیز و استفاده از امکانات بیمارستان نورافشار بهره گیری کرده و برای تعالی اهداف هلال احمر بویژه در حوزه درمانی آمادگی خویش را اعلام می نماییم.
در آخر این مراسم از خدمات تعدادی از خیرین حوزه سلامت همچون اشکان تقی پور، مدیرعامل موسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران، نازک فردوس مدیرعامل موسسه خیریه ماهوک، محمد رستمی مدیرعامل کارخانه لوله و پروفیل البرز، سید وحید نجفی از شرکت سام سرویس، مهندس محمود خضرایی و احمد هوشنگی رئیس مجمع خیرین بیماران صعب العلاج کشور تقدیر گردید.منبع:

1399/07/07
14:04:30
5.0 / 5
1459
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین