زلزله منطقه ونك شهرستان سمیرم خسارتی نداشته است

زلزله منطقه ونك شهرستان سمیرم خسارتی نداشته است

به گزارش آزمایشگاه رادین سرپرست روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: زلزله ۴.۷ ریشتری روز سه شنبه در مرز استان های چهارمحال و بختیاری و اصفهان حوالی ونك خسارت مالی و تلفات جانی نداشته است.


محمد خادم الشیخ روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان گزارش ارزیابی نهایی زلزله ۴.۷ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در ساعت ساعت ۷ و ۳۸ دقیقه بامداد امروز در منطقه ونک از توابع شهرستان سمیرم واقع در جنوب استان اصفهان اضافه کرد: با کسب اطلاع از وقوع این زمین لرزه، ستاد بحران بلافاصله در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات تشکیل و با برقراری ارتباط فوری با جمعیت هلال احمر استان اصفهان، دستورات لازم ستادی برای اعزام دو گروه ارزیاب از نزدیکترین پایگاه استان چهارمحال و بختیاری شهرستان بروجن به منطقه زلزله زده صادر شد.

وی اظهارداشت: با اعزام دو گروه ارزیاب سه نفره به محل وقوع زمین لزره، در ارزیابی های اولیه مشخص شد این زمین لرزه به جز ترک خوردگی برخی از ساختمان ها و شکسته شدن شیشه های بعضی از منازل بحمدالله خسارت مالی و تلفات جانی نداشته است.
سرپرست روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: حالا نیروهای ارزیاب در محل وقوع زمین لرزه حضور دارند و در حال مخابره آخرین ارزیابی های اولیه، ثانویه و ثلاثیه خود به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هستند.
زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) روز سه شنبه مرز استان های چهارمحال و بختیاری و اصفهان حوالی ونک را لرزاند.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشور وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمان وقوع این زمین لرزه ساعت ۷ و ۳۸ دقیقه و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین بوده است.
براساس این گزارش، مختصات جغرافیایی این زمین لرزه ۵۱.۲۱ درجه عرض جغرافیایی و ۳۱.۶۶ درجه طول جغرافیایی بوده است.
همچنین نزدیک ترین شهرها به مکان این زمین لرزه ۱۸ کیلومتری ونک (اصفهان)، ۱۸ کیلومتری آلونیه (چهارمحال وبختیاری) و ۲۳ کیلومتری گندمان (چهارمحال وبختیاری) و نزدیکترین مراکز استان به محل وقوع این زلزله ۸۱ کیلومتری شهرکرد و ۱۱۵ کیلومتری یاسوج اعلام شده است.
منبع:

1399/07/15
12:00:32
5.0 / 5
1554
تگهای خبر: امداد , هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین