مدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو عنوان كرد

تحریم، علت برخی كمبودهای دارویی

تحریم، علت برخی كمبودهای دارویی

به گزارش آزمایشگاه رادین مدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به برنامه ریزی و پیش بینی های صورت گرفته بمنظور تامین داروی مورد نیاز بیماران، اظهار داشت: پزشكان و بیماران نگرانی در مورد تامین دارو نداشته باشند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر غلامحسین مهرعلیان با بیان این مطلب، اظهار نمود: تحریم های ظالمانه آمریکا مقابل کشورمان موجب ایجاد محدودیت های جدی در حوزه انتقال منابع مالی و حمل و نقل دارو شده که ممکنست در برش هایی از زمان، دلیل بروز برخی کمبودها باشد، اما اساسا این کمبودها گذراست و سازمان غذا و دارو با رصد بازار دارویی، تلاش می کند که کمبودهای دارویی مانند سال قبل در پایین ترین میزان بوده و مشکلی برای جامعه پزشکی و درمانی ایجاد نشود.

وی ادامه داد: از پزشکان می خواهیم که نسبت به تجویز داروهای در دسترس، اهتمام ویژه داشته باشند و از تجویز داروهای برندی که مشابه آن در داخل کشور تولید می شود و واردات نمونه خارجی آن ممنوع می باشد، اجتناب کنند تا ضمن جلوگیری از ایجاد برخی مشکلات، فشار روانی بیماران به وزارت بهداشت برای تامین این داروها کم شود.

بنابراعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از مردم درخواست نمود که به داروهایی که توسط تولیدکنندگان داخلی تولید می شود، اعتماد کرده و مطمئن باشند که کیفیت و اثر بخشی داروهای تولید داخل با دقت بالا رصد شده و به هیچ وجه دارویی که فاقد این خاصیت ها باشد، در کشور توزیع نخواهد شد.
مهرعلیان اشاره کرد: این قول را به مردم می دهیم که در شرایط سخت تحریم، تمام تلاش خودرا برای تامین داروی موردنیاز مردم به کار گیریم تا کمترین نگرانی در مورد تامین داروی بیماران وجود نداشته باشد.
منبع:

1399/03/10
22:50:42
5.0 / 5
2292
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین