با اقدام كمیته بین المللی صلیب سرخ صورت می گیرد

آزادسازی هزار بازداشتی جنگ یمن

آزادسازی هزار بازداشتی جنگ یمن

آزمایشگاه رادین: دفتر نمایندگی كمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران اعلام نمود: عملیات آزادسازی و انتقال بیش از هزار بازداشت شده «مخاصمه» یمن توسط این كمیته آغاز و این روند شامل پروازهای كمیته بین المللی صلیب سرخ از چندین شهر در دو كشور یمن و عربستان سعودی خواهد بود.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران، طی بزرگترین عملیات در نوع خود در جریان پنج سال و نیم جنگ، بیش از هزار نفر که در ارتباط با «مخاصمه» یمن بازداشت شده اند توسط کمیته بین المللی صلیب سرخ به منطقه مبدأ یا کشورهای خود بازگردانده خواهند شد.
این سازمان گزارش هایی از جریان آزادسازی و انتقال بازداشت شدگان «مخاصمه» یمن به رسانه ها عرضه خواهد کرد.
این عملیات آزادسازی نتیجه گفتگوهای ماه گذشته در مونترو، سوئیس است که بر پایه توافق به دست آمده در استکهلم در اواخر سال ۲۰۱۸ انجام شد. نقش کمیته بین المللی صلیب سرخ در عملیات آزادسازی، نقش یک میانجی بیطرف در انتقال بازداشت شدگان سابق است.
کمیته بین المللی صلیب سرخ از بازداشت شدگان مصاحبه های تک به تک و معاینه پزشکی انجام داده است تا از خواست آنها برای بازگشت به خانه و سلامت لازم برای انجام این کار اطمینان حاصل کند.
همین طور کمیته بین المللی صلیب سرخ لباس، مواد بهداشتی و پول حمل و نقل به خانه را نیز در اختیار بازداشت شدگان قرار خواهد داد.
کمیته بین المللی صلیب سرخ تجهیزات حفاظت فردی در هواپیماها و فرودگاه توزیع می نماید و تمهیدات فاصله گذاری اجتماعی را برای حفاظت در مقابل انتقال کووید ۱۹ انجام خواهد داد.
کارکنان درمانی و داوطلبان از جمعیت هلال احمر یمن و مقامات جمعیت هلال احمر سعودی در فرودگاهها و در پروازها در مواردی همچون کمک به بازداشت شدگان ناتوان در سوار شدن و خروج از هواپیماها و ارائه خدمات اورژانس، در این عملیات به کمک رسانی خواهند پرداخت.منبع:

5.0 / <5
1848
1399/07/28
18:30:56
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , حفاظت
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین