ربیعی:

تا آخر دولت دو هزار خانه هلال راه اندازی می شود

تا آخر دولت دو هزار خانه هلال راه اندازی می شود

به گزارش آزمایشگاه رادین دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری اظهار داشت: دولت تشکیل ۵۰۰۰ خانه هلال را در دستور کار دارد که تابحال سه هزار خانه راه اندازی شده و تا آخر دولت دو هزار خانه هلال دیگر راه اندازی می شود.


علی ربیعی روز شنبه در حاشیه بازدید از خانه هلال احمر با تبریک روز جهانی داوطلب اظهار داشت: علاوه بر کارکردهایی که ساختارهای اداری دارند، نظام های مددکاری و داوطلبی و خیریه ای می توانند به بهبود شرایط زندگی مردم بسیار کمک کنند.
وی ادامه داد: در این راستا یکی از برنامه های دولت یازدهم و دوازدهم گسترش سمن ها و خیریه ها و برداشتن موانع برای حضور و ثبت و فعالیت آنها بوده است که سبب رشد چند برابری این بخش در مقایسه با گذشته شده است.
دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری ضمن اشاره به کمکهایی که وزارت کشور برای تسهیل گری فعالیتهای سمن ها در اختیار این آنها قرار داده است، اظهار داشت: این تسهیل گری ها باعث می شود در شرایط و مواقع مختلف از درون خود جامعه، نظام همیاری به شکل داوطلبی موثر عمل کند که کرونا هم تجربه موفقی دراین زمینه بوده است.
سخنگوی دولت اظهار داشت: با عنایت به مباحثی که در زمینه حاشیه نشینی وجود داشت و تاکیدات رهبر معظم انقلاب، بخشی از فعالیتهای اجتماعی دولت و هلال احمر معطوف به این مناطق شد و دولت تصمیم گرفت ۵۰۰۰ خانه هلال توسط سازمان هلال احمر تشکیل گردد که ۳ هزار خانه هلال تا به امروز تشکیل شده و دو هزار خانه هلال هم تا آخر دولت تشکیل خواهد شد.
وی ضمن اشاره به برنامه ریزی برای الگوی محله محور در دولت اظهار داشت: خوشبختانه این الگو در شهرهای مختلف استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان، اصفهان، تهران و حاشیه های پرجمعیت شهرها کارکرد خویش را داشته است.
سخنگوی دولت افزود: مبارزه با نرفتن به مدرسه، بازماندگی از تحصیل و همچنین نظام بهزیستی در حوزه غربالگری از این مناطق شروع شد. علاوه براین با توجه به این که ما در این مناطق به جای "جاماندگی از تحصیل" با "ترک تحصیل" مواجه هستیم، سازمان فنی وحرفه ای کشور برنامه دارد که در این مناطق بر روی آموزش فنی وحرفه ای متمرکز شود.
وی افزود: از طرفی با عنایت به ماموریتی که رئیس جمهوری به صندوق کارآفرینی امید داده، صندوق در تمام این مناطق مستقر شد تا از مشاغل خرد و کوچکی که در اینجا فعالیت می نمایند حمایت کند. از سوی دیگر فعالیتهای کلان هم در چارچوب تغییر بافت این مناطق شروع شده است.
ربیعی اظهار داشت: در این راستا در بعضی مناطق مقرر شد نوع شهرسازی ها به ترتیبی باشد که بافت منطقه را که به سبب درهم تنیدگی صدمه های بیشتری داشت، تغییر دهد و این تغییر از جانب وزارت کشور برنامه ریزی و مدیریت شده است.
سخنگوی دولت اضافه کرد: در مسئله کرونا هم یکی از موضوعات شناسایی افراد مبتلا در این مناطق بود. برای مثال در یک خانه مثلا ۶ یا ۷ و حتی ۱۰ نفر زندگی می کنند. علاوه بر این در مناطق کارگران فصلی امکان دارد تعداد زیادی در یک خانه حضور داشته باشند. ازاین رو ما تمهیداتی اندیشیدیم که مسافرخانه ها یا اماکنی برای نگهداری این افراد در نظر گرفته شود.
وی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده برای افرادی که حقوق بگیر روزانه بوده و شغل خویش را از دست داده اند، افزود: با برنامه ریزی کلانی که کردیم امیدواریم طرح معیشتی که دولت در دست پیگیری دارد و در نظر دارد که این طرح را با طرح مجلس تلفیق کند، هرچه سریعتر به اتفاق نظر برسیم چون که از همین ماه اجرای آن باید آغاز شود. بخشی از این طرح پشتیبانی از کسانی است که از کرونا صدمه دیدند و این طرح در حال طی مراحل نهایی است.
ربیعی ضمن اشاره به تاکیدات رئیس جمهوری برای اجرای طرح معیشتی اظهار داشت: امیدوار هستیم کشور و شهرهای بزرگ هرچه سریعتر از وضعیت قرمز بیرون بروند تا کارگران روزمزد بتوانند زودتر بتوانند به مشاغل خود بازگردند و از این بیکاری مزمن جلوگیری شود.
وی تصریح کرد: تابحال بیشتر از ۸۰ درصد از منابع پیشبینی شده جذب شده که دراین زمینه هم شغل و هم شاغل را در نظر گرفتیم و هم اکنون وام ها و اعتبار به سمت صاحبان صنف می رود تا آنها سرپا بمانند.منبع:

1399/09/17
09:34:35
5.0 / 5
1573
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین