آمار جهانی همه گیری كووید-۱۹

آمار جهانی همه گیری كووید-۱۹

آزمایشگاه رادین: روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری كووید-19 كه تابحال در 213 كشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارها حاکی از آنست که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به ۴۵۱ هزار و ۳۸۷ نفر رسیده و تابحال ابتلای هشت میلیون و ۴۰۶ هزار و ۱۹۶ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.
هم چنین بنابر تازه ترین آمارها تابحال چهار میلیون و ۴۱۵ هزار و ۸۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
از میان سه میلیون و ۵۳۸ هزار و ۹۳۴ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان سه میلیون و ۴۸۴ هزار و ۴۸۳ مورد معادل ۹۸ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و تنها ۵۴ هزار و ۴۵۱ مورد معادل ۲ درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.
هم چنین از چهار میلیون و ۸۶۷ هزار و ۲۶۲ پرنده مختومه بیماران مبتلا به کرونا چهار میلیون و ۴۱۵ هزار و ۸۷۵ نفر معادل ۹۱ درصد از موارد بهبود یافته و ۴۵۱ هزار و ۳۸۷ نفر معادل ۹ درصد از موارد جان خودرا از دست داده اند.
آمریکا همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است.
از طرف دیگر برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز بعد از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود مختص کرده است.
بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده دو میلیون و ۲۳۴ هزار و ۴۷۱ مبتلا، ۱۱۹ هزار و ۹۴۱ قربانی
۲. برزیل ۹۶۰ هزار و ۳۰۹ مبتلا، ۴۶ هزار و ۶۶۵ قربانی
۳. روسیه ۵۵۳ هزار و ۳۰۱ مبتلا، ۷۴۷۸ قربانی
۴. هند ۳۶۷ هزار و ۲۶۴ مبتلا، ۱۲ هزار و ۲۶۲ قربانی
۵. انگلیس ۲۹۹ هزار و ۲۵۱ مبتلا، ۴۲ هزار و ۱۵۳ قربانی
۶. اسپانیا ۲۹۱ هزار و ۷۶۳ مبتلا، ۲۷ هزار و ۱۳۶ قربانی
۷. پرو ۲۴۰ هزار و ۹۰۸ مبتلا، ۷۲۵۷ قربانی
۸. ایتالیا ۲۳۷ هزار و ۸۲۸ مبتلا، ۳۴ هزار و ۴۴۸ قربانی
۹. ایران ۱۹۵ هزار و ۵۱ مبتلا، ۹۱۸۵ قربانی
۱۰. آلمان ۱۹۰ هزار و ۱۷۹ مبتلا، ۸۹۲۷ قربانی
بعد از آن کشورهای شیلی با ۱۸۴ هزار و ۴۴۹ مبتلا، ترکیه با ۱۸۲ هزار و ۷۲۷ مبتلا، پاکستان با ۱۶۰ هزار و ۱۱۸ مبتلا، مکزیک با ۱۵۹ هزار و ۷۹۳ مبتلا، فرانسه با ۱۵۸ هزار و ۱۷۴ مبتلا، عربستان سعودی با ۱۴۱ هزار و ۲۳۴ مبتلا تابحال بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده اند.
سپس کانادا با ۹۹ هزار و ۸۵۳ مبتلا، بنگلادش با ۹۸ هزار و ۴۸۹ هزار مبتلا، چین با ۸۳ هزار و ۲۹۳ مبتلا، قطر با ۸۳ هزار و ۱۷۴ مبتلا، آفریقای جنوبی با ۸۰ هزار و ۴۱۲ مبتلا، بلژیک با ۶۰ هزار و ۲۴۴ مبتلا، کلمبیا با ۵۷ هزار و ۴۶ مبتلا، بلاروس با ۵۶ هزار و ۳۲ مبتلا و سوئد با ۵۴ هزار و ۵۶۲ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد مبتلاشدن را تابحال ثبت کرده اند.
همین طور کشورهای مصر، هلند، اکوادور، امارات متحده عربی، اندونزی، سنگاپور، پرتغال، کویت، آرژانتین، اوکراین، سوئیس، لهستان، فیلیپین، افغانستان، عمان، ایرلند، عراق، جمهوری دومینیکن، رومانی، پاناما و بولیوی بیش از ۲۰ هزار مبتلا را تابحال ثبت کرده اند.
منبع:

1399/03/29
12:26:41
5.0 / 5
2220
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین