معاون عملیات سازمان امداد ونجات خبر داد:

انتقال ۲۶ زن حامله مناطق برف گیر و سخت گذر به مراكز درمانی

انتقال ۲۶ زن حامله مناطق برف گیر و سخت گذر به مراكز درمانی

معاون عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از انتقال 26 زن حامله گرفتار در مناطق صعب العبور، کوهستانی و برف گیر به مراکز درمانی و بیمارستانی آگاهی داد.


محمد باقر محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اضافه کرد: این شمار عملیات امدادرسانی، نجات و انتقال زنان حامله از شروع سال تا اختتام دیماه و توسط بالگردهای امدادی هلال احمر و خودرو های عملیاتی اعزامی به مناطق برف گیر، سخت گذر و صعب العبور کوهستانی در هشت استان کشور انجام شده است.
وی با اعلان اینکه باتوجه به شرایط ویژه این زنان حامله تعدادی از این اقدامات امدادی و انتقال زنان حامله به مراکز درمانی و بیمارستانی به صورت هوایی انجام شده، افزود: با تلاش امدادگران گروه امداد و نجات هوایی هلال احمر، ۶ زن حامله از روستاهای برف گیر استان آذربایجان شرقی، پنج زن حامله از روستاهای برف گیر استان آذربایجان غربی و دو زن حامله از روستاهای سخت گذر استان چهارمحال و بختیاری به مراکز درمانی منتقل شده اند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر توضیح داد: امدادگران در اقدامات دیگر توانستند در مدت مورد اشاره و با بهره گیری از خودرو های عملیاتی امداد و نجات یک زن حامله از روستاهای صعب العبور استان لرستان، یک زن حامله از روستاهای صعب العبور کردستان، سه زن حامله از روستاهای صعب العبور خوزستان، دو زن حامله از روستاهای کوهستانی گلستان و یک زن حامله از روستاهای دور افتاده سیستان و بلوچستان را به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل کنند.
محمدی با اعلان اینکه انتقال زنان حامله به مراکز درمانی و بیمارستانی از وظایف جمعیت هلال احمر نیست، افزود: این اقدام انسان دوستانه در امتداد همکاریهای مشترک هلال احمر با اورژانس ۱۱۵ و نجات جان مادر و نوزاد در مناطق صعب العبور، کوهستانی و برف گیر از طرف امدادگران و نجاتگران داوطلب انجام شده است.
وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.
ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای لطمه دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به لطمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا نماید.1399/11/08
15:04:06
0.0 / 5
1169
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین