رییس جمعیت هلال احمر:

آموزش های همگانی به 80 میلیون نفر كار ساده ای نیست

آموزش های همگانی به 80 میلیون نفر كار ساده ای نیست

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه با کمبود تعداد مربیان برای عرضه آموزش های همگانی مواجه بودیم، اظهار داشت: عرضه آموزش های همگانی به ۸۰ میلیون نفر کار ساده نیست، حتی مطرح شدن آن هم کار سختی است اما معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر این کار را شروع کرده است.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی در آیین آغاز و برگزاری آزمون تربیت مربی پایه داوطلبی که بامداد امروز(دوشنبه) به صورت وب کنفرانسی برگزار شد، ضمن تشکر از معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر و همه افرادی که در برگزاری این آزمون کمک کردند، اضافه کرد: زمانی که مبحث خانه های هلال و تاب آوری مطرح می شود، آموزش یکی از ارکان این مهم می باشد. طبیعتا عرضه آموزش ها نیازمند دو ابزار است. گروه هدف خوب، مربیان کار آمد و وسایل کمک آموزشی از الزامات ترویج آموزش همگانی به حساب می آید.
وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر برای عرضه آموزش های همگانی به مردم، مربیان مستعد و خلاق را تربیت می کند، افزود: مردم ما از اهمیت مبحث آموزش همگانی آگاه هستند و مردم آماده اند تا در صورت اعلام فراخوان از آموزش های لازم برخوردار شوند.
رئیس جمعیت هلال احمر درباره فعالیتهای هلال احمر برای توسعه آموزش های همگانی در کشور، اظهار داشت: در این حوزه تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش و همینطور سازمان نظام وظیفه منعقد کردیم که بر این اساس، عرضه آموزش های همگانی به ۱۵ میلیون دانش آموز و همینطور عرضه همین آموزش ها به سربازان وظیفه در ۴۰ پادگان ۱۷ استان کشور انجام شد و بخشی از این آموزش ها به مردم کشور عرضه می شود که با عنایت به شرایط شیوع ویروس کرونا، می توان بخشی از آنرا به صورت محله محور و یا چهره به چهره انجام داد.
به گفته دکتر همتی، خانه های هلال افتتاح شد تا با کمک مربیان، هموطنان از آموزش های همگانی بهره مند شوند.

تاکید بر عرضه آموزش های همگانی از جانب هلال احمر در قانون مدیریت بحران
رئیس جمعیت هلال احمر به بند «الف» قانون مدیریت بحران برای آموزش همگانی اشاره نمود و اضافه کرد: برپایه این بند از قانون، بر آموزش همگانی تاکید ویژه ای شده و این وظیفه برعهده جمعیت هلال احمر گذاشته شده تا این جمعیت با همکاری و همفکری با وزارت خانه ها و دستگاههای اجرایی این کار را انجام دهد.
وی ضمن اشاره به اختصاص بودجه برای خرید لوازم و تجهیزات کمک آموزشی تصریح کرد: تا آخر سال مبلغی برای تهیه مانکن و وسایل کمک آموزشی اختصاص داده شده است. مدت زمان کوتاه است، از مدیران عامل می خواهیم تا بسته های کمک آموزشی را تهیه کنند و مربی به صورت عملی آموزش های همگانی را به هموطنان ارائه نماید. بعلاوه می توان از محل اعتبارات جاری و تملک دارایی هم برای تهیه تجهیزات بهره برد تا مراکز استان، شعب و خانه های هلال از وسایل کمک آموزشی برخوردار شوند.
همتی افزود: اقبال عمومی مردم از آموزش های همگانی بسیار زیاد است به نحوی که جهت استفاده از آموزش های عرضه شده در شهرستان کوچکی چون شوش، در خانه هلال تجمع کرده بودند تا آموزش های لازم را فرا بگیرند.

حضور ۸ هزار نفر در آزمون تربیت مربی پایه داوطلبی
رئیس جمعیت هلال احمر با تکیه بر اینکه امروز حدود هشت هزار نفر در آزمون پایانی تربیت مربی پایه داوطلبی که به صورت همزمان در سرتاسر کشور برگزار می شود، شرکت می کنند، اظهار داشت: این کار، قدم خیلی خوب و رو به جلو است و این افراد می توانند در آموزش مربیان دیگر موثر باشند. البته شاید تصور بر این باشد که این کار در جامعه دیده نمی گردد اما اثر عمیق آن زمانی قابل احساس است که بحرانی رخ دهد و مردم در این بحران از آموزش ها بهره برده و موفق به نجات جان خود و هموطنان شوند.
وی ابراز امیدواری کرد که با تربیت مربیان و عرضه آموزش های همگانی به همه مردم ایران، شاهد ایجاد و داشتن جامعه ای تاب آور باشیم که وقوع آن حتمی است.
میانگین سنی شرکت کنندگان در آزمون ۲۸ سال است
در این مراسم خسرو رحمانی معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به اینکه پیش از این چهار هزار مربی (پایه، کمک های اولیه، آموزش های تخصصی) در جمعیت هلال احمر حضور داشتند، اظهار داشت: با عنایت به گسترش خانه های هلال در روستاها و محله های شهرها نیاز بود تا این تعداد مربی افزایش پیدا کند، بنابراین هم اکنون در سرتاسر کشور ۷۹۴۰ نفر در آزمون شرکت خواهند کرد، نکته مهم هم استفاده از افراد بومی در هر منطقه است.
وی با اشاره به اینکه از ۷۹۴۰ شرکت کننده در آزمون تربیت مربی پایه داوطلبی ۳۲۷۵ نفر مرد، ۳۱۳۰ نفر زن، ۳۷۸۳ نفر امدادگر، ۹۱۵ نفر اعضای خانه های هلال، ۴۵۰ نفر کارکنان هلال احمر، ۱۷۰۱ نفر مربیان پیشین کمک های اولیه و ۲۲۶ نفر پرستار و بهورز هستند.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر میان سنی شرکت کنندگان در آزمون را ۲۸ سال اعلام نمود.
منبع:

1399/11/21
20:56:44
0.0 / 5
1316
تگهای خبر: آموزش , ابزار , امداد , پرستار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین