بخش شیمی درمانی بیمارستان جامع بانوان آرش تهران

بخش شیمی درمانی بیمارستان جامع بانوان آرش تهران

بخش شیمی درمانی بیمارستان جامع بانوان آرش تهران با همکاری جمعیت هلال احمر این استان افتتاح و بهره برداری شد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران، بخش شیمی درمانی بیمارستان دولتی آرش با حضور مدیر عامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه جمعیت هلال احمر استان تهران، معاون دانشگاه علوم پزشکی تهران، رئیس و مدیر بیمارستان جامع بانوان آرش و دیگر مسئولین، با ظرفیت ۱۲ تخت راه اندازی شد.
شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران ضمن اشاره به اهمیت وجود مراکز درمانی تخصصی بانوان در کلانشهر تهران، اظهار نمود: سبب افتخار است تا با آغاز به کار بخش شیمی درمانی بیمارستان آرش که در شرق تهران واقع شده است، بتوانیم با همکاری بعمل آمده با دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان جامع بانوان آرش، شاهد عرضه خدماتی بیشتر و تاثیرگذاری به بانوان کشور باشیم.
براساس این گزارش، بخش شیمی درمانی بهره برداری شده، از وقف زمینی است که به هلال احمر واگذار شده ایت.
این زمین وقفی در مجاورت بیمارستان جامع بانوان آرش قرار دارد و از این به بعد مورد استفاده عموم قرار گیرد.
رئیس بیمارستان جامع بانوان آرش هم در این مراسم گزارشی از عملکرد این بیمارستان امسال عرضه کرد.


بیمارستان جامع بانوان آرش که در وقف جمعیت هلال احمر است درسال ۱۳۸۳ خورشیدی ابتدا با ۳۳ تخت بستری زنان و زایمان و بخش های پارکلینیکی، داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی و پذیرش شروع به کار کرد.
در سال ۱۳۸۵ فاز سوم توسعه و تکمیل بیمارستان با آغاز به کار بخش NICU آغاز و در سال ۱۳۸۶ بخش NICU بعنوان نخستین بخش ویژه با ظرفیت ۱۰ تخت بستری آغاز به فعالیت کرد.
سال ۱۳۸۸ بخش های VIP مشتمل بر ۱۵ تخت بستری، بخش لیبر با کلیه تجهیزات شامل بخش تسهیل زایمان مجهز به دستگاههای فتال مانیتورینگ، زایمان در آب و زایمان بی درد به بهره برداری رسید.
در سال ۱۳۸۹ درمانگاه فوق تخصصی، بخش های پشتیبانی و سلف سرویس و اکسیژن ساز به بهره برداری رسید و درسال ۱۳۹۰ با آغاز به کار بخش ICU، اتاق عمل لاپاروسکوپی به صورت مجزا و بیمارستان با ظرفیت کل ۱۲۰ تخت فعال ادامه فعالیت داد.
پس از آن؛ در سال ۱۳۹۱ لزوم افتتاح بخش داخلی جهت عرضه خدمات به بیماران این حوزه احساس و افتتاح شد و از اردیبهشت ۱۳۹۳ با آغاز طرح تحول نظام سلامت و اجرای فاز اول طرح تحول و مرحله دوم هتلینگ این طرح، بازسازی بخش های بیمارستان شروع شد و همراه با پیشرفت این طرح در حال تکمیل است.منبع:

1400/01/02
18:12:32
5.0 / 5
1279
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین