رئیس جمعیت هلال احمر خبر داد:

ورود 2 میلیون دوز واكسن به كشور تا چند روز آینده

ورود 2 میلیون دوز واكسن به كشور تا چند روز آینده

آزمایشگاه رادین: رئیس جمعیت هلال احمر از ورود دو میلیون دوز واکسن به کشور تا چند روز آینده آگاهی داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، کریم همتی روز سه شنبه در یک گفت وگوی خبری اضافه کرد: در بحث واردات واکسن، چند هفته ای وقفه به وجود آمده بود و انشا الله در چند روز آینده برمبنای قول ها و اقدامات صورت گرفته و مبالغی واریزی به حساب شرکت های فروشنده واکسن، امیدواریم دو میلیون دوز واکسن معتبر وارد کشور شود.
وی افزود: همین طور امیدواریم در کنار زحمات عزیزان در وزارت بهداشت، بتوانیم در کنار سایر واکسن ها، شهروندان را با بهره گیری از واکسن های وارداتی و واکسن های معتبر تولید داخلی واکسینه نماییم تا قسمتی از دغدغه های هموطنان گرامی دراین زمینه رفع گردد.
همتی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر این آمادگی را دارد که اگر طرف خارجی به تعهدات خود عمل کند بقیه واکسن های مورد نیاز را وارد کشور کند و باتوجه به گروههای هدف هم از واکسن های تولید داخل و هم ازواکسن های وارداتی استفاده می شود تا بتوانیم پوشش واکسیناسیون را به سطح قابل قبولی برسانیم. در ضمن همکاری نزدیکی بین وزارت بهداشت جمعیت هلال احمر وسایر ارکان دولت دراین زمینه وجود دارد.
رییس جمعیت هلال احمر اشاره کرد: قرار بود واکسن ها روز شنبه هفته جاری برسد اما این اتفاق نیفتاد و امیدواریم فردا(چهارشنبه) بارگیری انجام گیرد و بزودی وارد کشور شوند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، تا حالا چهار میلیون و ۳۵۲ هزار و ۹۶۱نفر دوز اول واکسن کرونا و ۸۶۹ هزارو ۹۸۳نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده و واکسینه شده اند.
مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به پنج میلیون و ۲۳۲هزار و ۹۴۴ دوز رسید.

منبع:

1400/03/27
23:29:10
5.0 / 5
1167
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین