پایش سلامت ۶۰۰ هزار مسافر در مبادی ورودی کشور

پایش سلامت ۶۰۰ هزار مسافر در مبادی ورودی کشور

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از غربالگری و پایش سلامت 599 هزار و 623 مسافر ورودی در مبادی مرزی رسمی کشور بمنظور کنترل شیوع بیماری کرونا و قرنطینه 210 نفر آگاهی داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا ازجمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور ضمن تاکید بر تداوم اجرای طرح کنترل بهداشتی مسافران در مبادی مرزی کشور اظهار داشت: این طرح با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۲۰ اسفند سال ۹۹ شروع شده و تا بامداد امروز شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۵۹۹ هزار و ۶۲۳ نفر از مسافران کنترل و غربالگری شده اند.
وی اضافه کرد: در طول این مدت ۸۴ هزار و ۵۱۴ مورد تست فوری و ۶۸ هزار و ۶۰۶ مورد تست پی سی آر از مسافران مشکوک به کرونا گرفته شده و ۲۱۰ نفر از مسافران نیز بصورت موقت قرنطینه شده اند.
رئیس سازمان امداد و نجات اظهار داشت: این طرح با مشارکت ۴۷۱ نیروی عملیاتی در ۱۶ استان درحال اجراست.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا تا کنون ۲۱ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۲۰ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۱ میلیون و ۶۹۶ هزار و ۵۶۹ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۳۳ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۵۸۹ دُز رسید.
همچنین در شبانه روز گذشته یک میلیون و ۳۹ هزار و ۹۶۲ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد و هفت هزار و ۴۱۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.
تا کنون ۳۰ میلیون و ۱۷ هزار و ۳۷۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
در حال حاضر ۲۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۴۴ شهر در وضعیت نارنجی و ۵۸ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.


1400/06/21
10:10:24
5.0 / 5
1016
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین