وزیر بهداشت لبنان:

ایران در خط مقدم امدادرسانی به حادثه دیدگان است

ایران در خط مقدم امدادرسانی به حادثه دیدگان است

وزیر بهداشت لبنان اظهار داشت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با راه اندازی بیمارستان صحرایی مجهز برای عرضه خدمات بهداشت و درمان اضطراری به صدمه دیدگان و مجروحان انفجار اخیر در خط مقدم امدادرسانی به مردم حادثه دیده بیروت است.


به گزارش روز جمعه ایرنا از جمعیت هلال احمر، «حمد حسن» از بیمارستان صحرایی سیار استقرار سریع و واحدهای مراقب های پایه های بهداشتی هلال احمر در مجتمع دانشگاهی "الحدث" بازدید کرد.
وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری است که مجموعه کاملی از نیروهای امدادی، تیم پزشکی، اقلام زیستی و دارویی را برای کمک به مجروحان انفجار اخیر به لبنان اعزام کرده است.
وزیر بهداشت لبنان و رئیس دانشگاه لبنانیه تصریح کرد: از مردم نوعدوست، دلسوز و مهربان ایران برای اظهار همدردی با مردم حادثه دیده لبنان صمیمانه تشکر می کنم.
حسن افزود: همینطور از سرعت عمل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران که به نمایندگی از دولت و مردم ایران بعنوان اولین جمعیت ملی صلیب سرخ و هلال احمر با امکانات و تجهیزات امدادی، زیستی، غذایی و تیم کامل درمانی به کمک مردم لبنان آمده قدردان و سپاسگزارم.
نخستین محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران حاوی ۹۵ تن مواد غذایی و دارویی به همراه یک بیمارستان صحرایی آماده شامگاه چهارشنبه (۱۵ مرداد ۹۹) برای خدمات رسانی به مجروحان و حادثه دیدگان از انفجار هولناک بندر بیروت، از پایگاه شکاری - ترابری شهید سرلشکر خلبان حسین لشکری به لبنان ارسال شد.
ایران اولین کشوری است که هلال احمر آن بعد از اعلام آمادگی برای ارسال کمک های فوری دارویی و غذایی، تیم پزشکی و درمانی برای کمک به مجروحان یک تیم ۳۷ نفره پزشکی هلال احمر شامل متخصصین عمومی، ارتوپد، بیهوشی و اتاق عمل، اطفال، مغز و اعصاب، متخصص پرستاری، کارشناس اتاق عمل و کارشناس بیمارستان صحرایی به لبنان اعزام کرده است.
جمعیت هلال احمر در اولین مرحله ارسال این محموله امدادی بشردوستانه، هزار و ۳۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۲۶۵ بسته غذایی یکماهه، ۲ دستگاه موتور برق ۵۰kw و ۲۰۰ عدد کیسه حمل جسد به وزن تقریبی ۱۳ تُن به لبنان ارسال کرده است.
این محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به دنبال درخواست «جرج کتانه» رئیس صلیب سرخ لبنان در خصوص احتیاج به کمک های انسان دوستانه دولت و هلال احمر ایران برای عرضه خدمات به صدمه دیدگان و مجروحان حادثه انفجار بندر بیروت به لبنان ارسال شده است.
در پی این حادثه دولت لبنان به مدت دو هفته حالت فوق العاده اعلام نموده است.
عصر سه شنبه به دنبال وقوع آتش سوزی گسترده در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی رخ داد که در اثر آن، ۱۳۵ نفر کشته و بیشتر از ۴ هزار نفر زخمی شدند.
کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با ارسال پیام هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خویش را برای کمک به این کشور اعلام نمودند.


5.0 / <5
2127
1399/05/18
15:57:57
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین