انتقال 160 مصدوم انواع حوادث طی 72 ساعت گذشته

انتقال 160 مصدوم انواع حوادث طی 72 ساعت گذشته

آزمایشگاه رادین: معاون عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از انتقال 160 مصدوم انواع حوادث طی 72 ساعت گذشته در سراسر كشور از طرف امدادگران و نجاتگران هلال احمر به مراكز درمانی و بیمارستانی آگاهی داد.


محمدباقر محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اضافه کرد: در مدت یاد شده و با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در سراسر کشور، ۲۷۹ مورد ماموریت امداد و نجات برای امدادرسانی به ۳۵۴ نفر از هموطنان لطمه دیده و متاثر از انواع حوادث در سراسر کشور انجام شد.
وی افزود: با اعزام گروه های واکنش سریع امدادی هلال احمر و تلاش امدادگران و نجاتگران اعزامی به محل وقوع حوادث یاد شده، آنان توانستند جان ۲۲۰ مصدوم را نجات دهند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: با تلاش امدادگران و نجاتگران اعزامی به محل وقوع حوادث یاد شده ۱۶۰ نفر از مصدومان برای دریافت خدمات تکمیلی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل و ۱۲۷ نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.
محمدی اضافه کرد: در مدت ۷۲ ساعت گذشته ۲۵ عملیات رهاسازی و نجات فنی نیز برای خدمات رسانی و نجات به ۳۰ مصدوم از سرنشینان گرفتار و لطمه دیده حوادث رانندگی از میان خودرو های لطمه دیده و تصادفی با بهره گیری از ست های نجات هیدرولیک و پنوماتیک انجام شده است.
وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.
ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای لطمه دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به لطمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا نماید.
منبع:

1399/06/23
13:15:56
5.0 / 5
1543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین