رئیس سازمان امداد و نجات در گفت و گو با آزمایشگاه رادین خبر داد:

امدادرسانی به حدود 39 هزار مسافر تابستانی صدمه دیده از حوادث مختلف

امدادرسانی به حدود 39 هزار مسافر تابستانی صدمه دیده از حوادث مختلف

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۳۸ هزار و ۷۴۸ نفر از مسافران تابستانی صدمه دیده و متاثر از حوادث مختلف توسط امدادگران و نجاتگران هلال احمر اطلاع داد.


مهدی ولی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان آخرین گزارش ماموریت های امداد و نجات هلال احمر در تابستان ۱۳۹۹ اضافه کرد: در سه ماهه تابستان هشت هزار و ۱۳۳ ماموریت امداد و نجات برای نجات جان ۳۸ هزار و ۷۴۸ نفر از افراد صدمه دیده ناشی از حوادث مختلف در سراسر کشور انجام شد که با انجام این شمار ماموریت امدادی پنج هزار ۹۱۶ نفر از مصدومان و افراد گرفتار در حوادث جوی و ترافیکی نجات یافتند.
وی افزود: همین طور در مدت مورد اشاره و با تلاش نجاتگران و امدادگران هلال احمر در سراسر کشور ۲ هزار و ۲۱۱ نفر از افراد صدمه دیده و در راه مانده از خدمات اسکان اضطراری و موقت بهره مند شدند، چهار هزار و ۴۶۰ نفر مصدوم به صورت زمینی و هوایی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شدند و ۸۲۲ مورد عملیات نجات فنی در حوادث مختلف هم از طرف نیروهای امدادرسان هلال احمر در سراسر کشور انجام شد.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به درصد فراوانی ماموریت های امداد و نجات در تابستان سال ۱۳۹۹ هم اضافه کرد: در سه ماهه تابستان ۵۸ درصد ماموریت ها مربوط به حوادث ترافیکی، ۱۳ درصد مربوط به مراجعات حضوری، ۱۰ درصد مربوط به حوادث شهری، هشت درصد مربوط به حوادث کوهستان، سه درصد مربوط به حوادث ساحلی، ۲ درصد مربوط به حریق جنگل ها، ۲ درصد مربوط به حوادث جوی، ۲ درصد مربوط به حوادث صنعتی و کارگاهی، یک درصد مربوط به سایر ماموریت ها و یک درصد مربوط به برنامه های ملی و مذهبی بوده است.
انجام ۲۵ درصد از ماموریت های امداد و نجات در استان های شمالی کشور در تابستان ۱۳۹۹
ولی پور با اشاره به انجام ۲۵ درصد از ماموریت های امداد و نجات فصل تابستان در استان های شمالی کشور توضیح داد: طی این مدت بیشترین ماموریت ها در استان های شمالی کشور (گلستان، گیلان و مازندران) با ۲ هزار و ۳۶ مورد به ثبت رسیده است که بیشترین ماموریت امداد و نجات به ترتیب در استان های مازندران با ۹۹۹ مورد (۱۲ درصد از کل ماموریت های امداد و نجات)، گلستان با ۵۹۱ مورد(هفت درصد از کل ماموریت های امداد و نجات) و گیلان با ۴۴۶ مورد (پنج درصد از کل ماموریت های امداد و نجات) بوده است، همین طور در فصل تابستان استان اصفهان هم با ۷۱۰ مورد( ۹ درصد از کل ماموریت های امداد و نجات) را به خود مختص کرده است.
وی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: تلفن گویای «ندای امداد» با شماره ۱۱۲ در هر جا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیمکارت دردسترس است.
ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، عرضه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای صدمه دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به صدمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا نماید.
منبع:

5.0 / <5
1402
1399/07/10
13:41:42
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین