اعلام آمادگی هلال احمر برای كمك رسانی به آوارگان جنگی در قره باغ

اعلام آمادگی هلال احمر برای كمك رسانی به آوارگان جنگی در قره باغ

آزمایشگاه رادین: رئیس جمعیت هلال احمر از آمادگی این جمعیت برای امداد و كمك رسانی به آوارگان جنگ قره باغ بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان آگاهی داد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی با بیان این خبر اظهار داشت: جمعیت هلال احمر بعنوان عضوی از نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، برای تسکین آلام بشری و همین طور پشتیبانی از زندگی و سلامت انسان ها بدون در نظر گرفتن هیچگونه تبعیض میان آنها تلاش می کند.
وی اضافه کرد: طبق اساسنامه جمعیت هلال احمر، ارائه خدمات امدادی در هنگام بروز حوادث و سوانح طبیعی مثل زلزله و سیل و غیره در داخل و خارج از کشور و همین طور ارسال کمک و اعزام عوامل امدادی و درمانی به سایر کشورها در صورت لزوم همچون وظایف این نهاد بشردوستانه بشمار می رود.
همتی اظهار داشت: علاوه بر این، در زمان جنگ و در تصادمات و برخوردهای مسلحانه، جمعیت هلال احمر و عوامل امدادی آن طبق مقررات ملی و بین المللی و مصون از هرگونه ممانعت و یا تعرض دستجات متخاصم، بی طرفانه به کمک مجروحان و لطمه دیدگان و پناهندگان و آوارگان و اسرا و جست وجوی مفقودالاثرها می پردازد.
رییس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: » به همین دلیل و مطابق وظیفه ذاتی خود، جمعیت هلال احمر برای امداد و کمک رسانی به آوارگان قره باغ که در جنگ میان ۲ کشور ارمنستان و آذربایجان لطمه دیده اند، اعلام آمادگی می کند.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.
این اهداف عبارت از کوشش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در امتداد برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و پشتیبانی از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.
جمعیت هلال احمر حالا در زیرمجموعه خود دارای چهار سازمان فعال و گسترده در زمینه های مختلف امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، تدارکات پزشکی، یک معاونت در زمینه خدمات درمانی و توانبخشی، یک شرکت در زمینه تولید محصولات نساجی و ملزومات امدادی، یک مؤسسه علمی کاربردی و یک مرکز پزشکی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج و زوار عتبات عالیات است.
همچنین دبیرخانه کمیته ملی حقوق بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران نیز با محوریت جمعیت هلال احمر فعالیت می کند.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه ای بیش از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تأسیس خود تابحال در راه اهداف انسان دوستانه و اصول هفت گانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.
جنگ میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان، بر سر منطقه قره باغ یا قره باغ کوهستانی است که این منطقه، قسمتی از جمهوری آذربایجان شناخته می شود ولی تحت کنترل ارمنستان است.
منبع:

5.0 / <5
1330
1399/09/07
13:33:31
تگهای خبر: امداد , بهداشت , پزشك , پزشكی
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین