انتقال ۸۴ مصدوم انواع حوادث طی ۷۲ ساعت گذشته

انتقال ۸۴ مصدوم انواع حوادث طی ۷۲ ساعت گذشته

آزمایشگاه رادین: رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از انتقال ۸۴ مصدوم انواع حوادث طی ۷۲ ساعت گذشته در سرتاسر کشور از جانب امدادگران و نجاتگران هلال احمر به مراکز درمانی و بیمارستانی اطلاع داد.


مهدی ولی پور روز شنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اضافه کرد: در مدت یاد شده و با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در سرتاسر کشور، ۱۴۶ مورد مأموریت امداد و نجات برای امدادرسانی به ۳۳۳ نفر از هموطنان صدمه دیده و متاثر از انواع حوادث در سرتاسر کشور انجام شد.
وی افزود: با اعزام گروه های واکنش سریع امدادی هلال احمر و تلاش امدادگران و نجاتگران اعزامی به محل وقوع حوادث یاد شده، آنان توانستند جان ۱۲۷ مصدوم را نجات دهند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: با تلاش امدادگران و نجاتگران اعزامی به محل وقوع حوادث یاد شده ۸۴ نفر از مصدومان برای دریافت خدمات تکمیلی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل و ۱۷ نفر دیگر هم به صورت سرپایی درمان شدند.
ولی پور اضافه کرد: در مدت ۷۲ ساعت گذشته چندین عملیات رهاسازی و نجات فنی هم برای خدمات رسانی و نجات به ۲۷ مصدوم از سرنشینان گرفتار و صدمه دیده حوادث رانندگی از میان خودرو های صدمه دیده و تصادفی با استفاده از ست های نجات هیدرولیک و پنوماتیک انجام شده است.
وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سرتاسر کشور تماس بگیرند.
ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، عرضه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای صدمه دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیشتر از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به صدمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سرتاسر کشور اجرا نماید.1399/09/16
13:11:50
5.0 / 5
1421
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین